Hakkımda

1 Ağustos 1990’da başladı hikayem. Çocukluğuma dönüp baktığımda Çomranlı Köyü sokaklarında oynadığım oyunları hatırlıyorum en çok. Çomranlı Köyü İlköğretim Okulu’nda başlayan öğrencilik hayatım, Çaycuma Teknik Lisesi’nde devam etti. Matematik, geometri, fizik… İlgi duyduğum bütün alanlara dair öğrenme hevesim beni bilgisayar programcılığına itti. Sonun da Karabük Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldum.

Hayatın zor olduğuna ne kadar inanmasamda, yollarımın kesisştiği bilgisayar programcılığı bana hayatın ne kadar zor olduğunu öğretti. Ama ben buna aldırış etmiyorum ve inatla bu mesleği hayatımın bir parçası olarak görüyorum ve eminim ki öyle de devam edecek.

Estetik ve tasarıma duyduğum ilgi ilk başta inşaat daha sonrada mimarlık alanına yönlendirdi. Tabi bunların yanın da elektrik-elektroniğe duyduğum merakım hiç sönmedi. En sonunda bunların hepsini bir makinede toplamayı düşündüğüm ve severek istediğim bilgisayar programcılığında kendimi buldum.

Şansa inanmam ama şanslı insanlar varsa, sevdikleri işi yapıyorlardır mutlaka. Okul dışında, hocalarımla görüştüğüm de anlatırken gözlerindeki samimiyete şahit olduğumuda ve en önemlisi sorduğum bir soru üzerine yeni bir şey öğrendiğimde kendimi çok ama çok iyi hissediyorum. En doğru kararların üzerinde fazla düşünülmeden alınanlar olduğunu bir kez daha anlıyorum.

Fransız bir yazarın dediği gibi “Yazacaklarımı önceden planlamam. Bir cümle yazarım, gerisi kendiliğinden gelir.” Ben de hayatımı önceden planlamıyorum. Şu an da bulunduğum anı yaşıyorum, gerisi kendiliğinden geliyor. “Sen plan yaparken başına gelenlerdir, hayat” derler. Planları bir kenarda bekletip, hayalleri ön sıraya alıp, yeri geldiğinde, beklettiğim planları kullanarak hikayeme devam ediyorum.

Gürsu Aşık

    Kurslar ve Ödüller
  • KURS KATILIM BELGESİ İNETD (İnternet Teknolojileri Derneği), TUBİTAK, Akademik Bilişim 2016 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi "AB 2016 XVİİİ. Akademik Bilişim Konferansı" programı kapsamında düzenlenen eğitim programına katılmıştır. Eğitim Konusu: GNU/Linux Sistem Yönetimine Giriş
  • KATILIM BELGESİ İNETD (İnternet Teknolojileri Derneği) Akademik Bilişim 2014 Mersin Üniversitesi | Şubat 2014 5-7 Şubat 2014 tarihleri arasında, Akademik Bilişim Konferansı'na katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz.
  • KURS KATILIM BELGESİ İNETD (İnternet Teknolojileri Derneği) Akademik Bilişim 2014 Mersin Üniversitesi | Şubat 2014 Android kursuna katılmış ve eğitimini tamamlamıştır.
  • KATILIM BELGESİ Linux Kullanıcıları Derneği - İnternet Kullanıcıları Derneği - PHP Geliştiricileri Derneği | Ağustos 2013
  • BAŞARI SERTİFİKASI Çaycuma Teknik Lisesi | Haziran 2008

İş Deneyimleri

Şubat 2016

Yazılım Uzmanı

CMOS TEKNOLOJİ - İstanbul

Ekim 2015 – Şubat 2016

YAZILIM UZMANI

UMEDA MEŞRUBAT GIDA İNŞAAT PETROL VE LOJİSTİK SAN. TİC. İTH. İHR. LTD. ŞTİ. - Uşak

Eylül 2014 - Haziran 2015

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN

FİLYOS ATACAN ŞANLI ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ - Zonguldak

Haziran 2013 - Temmuz 2013

STAJ

FETA BİLGİSAYAR LTD. ŞTİ.

Eğitim Bilgileri

2009 – 2014

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ | BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ ÖĞRETMENLİĞİ (3,26/4,0)

Programlama Dilleri, İnternet Tabanlı Programlama, Veritabanı Yönetimi, Algoritmalar, Veri Yapıları, Nesne Yönelimli Programlama, Bilgisayar Ağları, Bilgisayar Mimarisi, İşletim Sistemleri, Paralel Programlama Teknikleri, Microişlemciler, Microdenetleyiciler, Yapay Sinir Ağları

2004 – 2008

ÇAYCUMA TEKNİK LİSESİ | BİLGİSAYAR YAZILIM (84,83/100)

Programlama Dilleri, İnternet Tabanlı Programlama, Veritabanı Yönetimi, Bilgisayar Ağları, Bilgisayar Mimarisi, İşletim Sistemleri, Microişlemciler

Beceriler ve Uzmanlıklar

PHP95%
JavaScript95%
HTML95%
CSS90%
Linux95%
WEB SERVICES95%
XML95%
Android95%
Java85%
SQL95%
MySQL95%
SQLite95%
JSON95%
GITHUB95%

Projeler

İletişim

Ümraniye, İstanbul
Türkiye

Beni ara : +90 544 461 4511

E-mail : gursu-asik@gursu-asik.com